טרמפולינה – מתקן כושר מהנה

החזרה לכושר היא מגמה שסוחפת רבים, בעיקר בשנים האחרונות, עם המודעות ההולכת וגוברת לבריאות ולשמירה על גופנו. חלק מוצאים בחדר הכושר את הפתרון שעובד בשבילם ואילו אחרים מעדיפים הליכות ארוכות או ריצות בפארקים ומסביב לשכונה. ישנם גם כאלו אשר מעוניינים להכניס את חדר הכושר אליהם הביתה ולהתאמן בנוחיות ביתם – מתקני כושר ביתיים מסייעים להם לשם כך ומשדרגים משמעותית את המרפסת או את החצר הפרטית.

בין מתקני הכושר הביתיים נמצאת גם הטרמפולינה – אמנם, אין זה מכשיר כושר סטנדרטי כגון הליכון או מכשיר חתירה, אבל לכל הדעות מדובר על אמצעי מעולה לשמירה על כושר. הטרמפולינה כאמור היא מתקן קפיצה אשר לרוב פופולרי בקרב ילדים, אך בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ביחס החיובי אליה וגם מבוגרים רבים מתנסים ומתאהבים בה. לא נדיר למצוא הורים אשר רכשו את הטרמפולינה עבור ילדיהם אך הם עושים בה שימוש רחב בדיוק כמוהם.

שריפת קלוריות מוגברת

טרמפולינה מהווה מכשיר מצוין לשמירת קלוריות ומכאן שהיא מתקן כושר אירובי לכל דבר. ידוע, כי בין הפעולות הגופניות המועילות במיוחד להעלאת קצב הדופק נמצאת הקפיצה, ולכן טרמפולינה, המיועדת בדיוק למטרה זאת, מספקת את הפלטפורמה המושלמת לכך. ההמלצה המקצועית היא לקפוץ על טרמפולינה בערך כחצי שעה ביום – בדרך זאת תמצאו עצמכם מהר מאוד מזיעים ולאחר מכן תחושו כי בהחלט מילאתם את חובת הכושר היומית שלכם בדרך לגוף חטוב ובריא.

קפיצה על טרמפולינה יכולה בהחלט גם לסייע בחיטוב בגוף, ובעיקר הרגליים בשל הקפיצות. כמו כן, חשוב לזכור כי היא כלי למצוין לעידוד ילדים לפעילות גופנית מתונה. כיוון שילדים תופסים את הטרמפולינה כמשחק ותו לא, ניתן להשתמש בכך ולהוכיח להם כי היא מועילה גם להיבטים אחרים. עבור ילדים יכולה הטרמפולינה גם לעודד מוטוריקה עדינה ועבודה על יציבה נכונה, והיא לחלוטין מומלצת על ידי רופאי ילדים.

מתקן יציב ובטיחותי

במידה ואתם מעוניינים לרכוש טרמפולינה חשוב להקפיד על מספר מאפיינים אשר יוודאו כי מדובר על מתקן בטיחותי ואיכותי – נקודות קריטיות בשל פעולת הקפיצה אשר עשויה להיות גם מסוכנת מבחינות רבות. ראשית, יש לוודא כי מדובר על בסיס איתן ויציב, הכולל קפיצים וחיבור חזק לבסיס הטרמפולינה. בדרך זאת לא תתנתק הטרמפולינה עם כל קפיצה מן הקרקע ותבטיח יציבות.

כמו כן, חשוב לוודא כי הטרמפולינה מגודרת היטב סביבה ברשת בטיחותית וחלקה שתמנע נפילות ממנה – נקודה שחשובה בעיקר לילדים שקופצים עליה. יש לבדוק את המשקל המקסימלי שהטרמפולינה יכולה להכיל – רק טרמפולינות איכותיות וחזקות במיוחד יתאימו לקפיצות של כמה ילדים עליהם או של מבוגרים בעלי משקל גבוה. כיום ניתן למצוא דגמים רבים של טרמפולינות במגוון גדלים שמתאימים לשימוש ילדים או מבוגרים ואשר הופכות את השמירה על הכושר לזמינה, פשוטה ובעיקר – מהנה לכולם.

רוצים להתעדכן במבצעים?
עוד מאמרים שאולי יעניינו אותך
סולם חבלים לילדים גדול

חבל טיפוס

בל הטיפוס מיועד לספורטאים, מתאמנים מתחילים וכמובן גם ילדים הנמצאים תחת השגחה. טיפוס על חבל דורש התמדה ורק בדרך של השקעה לאורך זמן אפשר להגיע לתוצאות טובות ולטפס גבוה יותר בכל פעם.

נדנדות לגינה

זוכרים את השעות הרבות בהן ביליתם בילדותכם בהתנדנדות מרגיעה בנדנדה שבגן השעשועים הקרוב לביתכם? אף שהיום אנו לא לוקחים את הילדים לבילוי בפארק השכונתי לעיתים קרובות כל כך כפי שהיה בעבר, עדיין רובם של ההורים מכיר את הסיפוק האדיר של לשבת על הספסל בגן השעשועים ולראות את הילד צוחק ונהנה תוך שהוא מתנדנד על הנדנדה.

נדנדת עץ לילדים משולבת קיר טיפוס תוצרת Horby Bruk שוודיה

נדנדה לילדים

חושבים כיצד להעביר אחר הצהריים מהנה בבית עם הילדים? מחפשים להעניק לילדיכם אין סוף זכרונות של כיף לא רגיל?